Blog | Remote Desktop Connection Manager ile server bağlantısı nasıl yapılır?

Remote Desktop Connection Manager ile server bağlantısı nasıl yapılır?

Remote Desktop Connection Manager ile toplu bağlantı yapılabilmesi için bir önceki yazıda belirttiğim gibi yetkilendirilmiş bir kullanıcının account'dan ya da kullanıcı adı / şifresini ve bağlantı yapılacak sunucunun ip adresini bilmeniz gerekmektedir ve en önemli faktörlerden birisi de Bağlanılacak Server'ın Aktif Olarak Çalışıyor olması gerekmektedir. Sırasıyla gitmek gerekirse öncelikle uygulamayı açarak File -> New diyoruz.

 New dedikten sonra sizden kaydedilecek yerin lokasyonunu ve bağlantı grubunun ismini belirtmenizi isteyecektir, yeri ve ismi belirttikten sonra oluşturmuş olduğunuz grup karşınıza çıkacaktır. Örneğin Sunucular adında grup oluşturdunuz ve buraya server'lar eklemek istiyorsunuz onun içinde Sunucular -> Sağ Clik -> Add Server dedikten sonra sizden Server Name (İP Adress) ve görünüm adı isteyecektir, bu ekranda hangi grubun altına taşıyacağınızıda kendiniz belirleyebilirsiniz. Aşağıdaki resimlerde örnekleri ile verilmiştir.

 
Görünüm adı ve Server Name adresi belirtildikten sonra sunucuya tek bir kanaldan bağlanacağınız ekran hazırlanmış oluyor ve bağlantı için: Domain Controller -> Connect Server dedikten sonra sizden kullanıcı adı ve şifre isteyecektir, bu bilgiler önceki yazıda belirtmiş olduğum admin yetkisine sahip kullanıcı olmak zorundadır.
 
Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinden sonra Tamam diyerek bağlantıyı sağlayabilirsiniz...
Sunucuyu kapatmak istediğiniz taktirde Log Off Server diyerek bağlantıyı kesmiş olursunuz ve tekrar bağlantı kurmak istediğiniz de yazının en başından itibaren adım adım giderek tamamlayabilirsiniz...

 

test
Erdem Şahin
29